Avukatlar

Yılmaz & Çolak Hukuk Bürosu, avukatlık hizmeti verdiği müvekkillerine olası hukuki sonuçlar ve davanın gelişen seyri hakkında düzenli olarak bilgilendirmeyi, müvekkilleriyle düzenli olarak toplantılar yaparak alternatif çözüm yolları hakkında fikir alışverişi yapmayı oldukça önemsemektedir. Davaların seyrine ilişkin bilgilendirmeleri mümkün olan en kısa sürede yaparak müvekkillerin hukuki durumlarını daha açık şekilde görebilmelerini temin etmeye çalışmaktadır.

Av. Yusuf ÇOLAK

Kurucu Ortak & Avukat

1991 Erzurum doğumlu olan Av. Yusuf ÇOLAK Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatı ve staj süresi boyunca Aile Hukuku, İş Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Sigorta Hukuku ve İcra Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Yüksek Lisans Tezini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi üzerine yazmıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği önlisans eğitimini tamamlayarak Sosyal Güvenlik Hukuku alanında çalışmalar yapmaktadır. Özel hastaneler, diyaliz merkezleri, güzellik merkezleri ve estetik klinikleri gibi sağlık hizmet sunucularına hukuki danışmanlık yapmaktadır. Sağlık Hukuku ve KVKK alanında sertifikaları bulunmaktadır. Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Temel Eğitimi’ni tamamlamıştır. Mülteci Hukuku Eğitimi’ne de katılmış olan Av. Yusuf ÇOLAK iyi derecede İngilizce bilmektedir.

e-mail: avyusufcolak@yilmazcolakhukuk.com

Av. Samet YILMAZ

Kurucu Ortak & Avukat

1993 Karabük doğumlu olan Av. Samet YILMAZ, Darüşşafaka Lisesi ve Karabük Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin ardından Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukatlık stajını Karabük’te tamamlayarak, 2020 yılından itibaren Karabük Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Boşanma Davaları, Tazminat Davaları, Alacak Davaları, Tapu İptali ve Tescil Davaları, İtirazın İptali Davaları, Kamulaştırma Davaları, İşçilik Davaları, Menfi Tespit Davaları, Ortaklığın Giderilmesi Davaları gibi Özel Hukuk alanındaki davalar üzerinde uzmanlaşmıştır. Güncel olarak Karabük Üniversitesi’nde Hukuk Etiği alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

e-mail: avsametyilmaz@yilmazcolakhukuk.com

Av. Ümithan KAPLAN

Yönetici Ortak & Avukat

1996 Karabük doğumlu olan Av. Ümithan KAPLAN, Karabük Fen Lisesi’nin ardından İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2018 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajını 2019 yılında Karabük’te tamamlamıştır. Sonrasında kendi avukatlık bürosunu açarak Ceza Hukuku, Aile Hukuku ve İcra Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır.

 

Av. Elif Simge ÖZTÜRK

1998 Ankara doğumlu olan Av. Elif Simge ÖZTÜRK, Seyhan Cengiz Turhan Anadolu Lisesi’nin ardından Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajını büromuzda yapmıştır. Mevcut olarak Aile Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukuku alanlarında avukatlık yapmaktadır.

e-mail: avelifsimgeozturk@yilmazcolakhukuk.com

Stj. Av. Merve CANTEKİN

1999 Karabük doğumlu olan Stj. Av. Merve CANTEKİN, Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ardından Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2022 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajına Yılmaz & Çolak Hukuk Bürosu’nda devam etmektedir. Kira Hukuku, Tüketici Hukuku ve Miras Hukuku alanlarında uzmanlaşmak üzere çalışmaktadır. 

Stj. Av. Mert ALTINOK

1998 Karabük doğumlu olan Stj. Av. Mert ALTINOK, Safranbolu Atatürk Lisesi’nin ardından İstanbul Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2022 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajına İstanbul’da başlamış olup mevcut olarak Yılmaz & Çolak Hukuk Bürosu’nda devam etmektedir. İş Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Stj. Av. Zeynep ÜRÜŞAN

1998 Erzurum doğumlu olan Stj. Av. Zeynep ÜRÜŞAN, Özel Güneş Kız Anadolu Lisesi’nin ardından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2023 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajına Yılmaz & Çolak Hukuk Bürosu’nda devam etmektedir. Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku ve Kişisel Veriler Hukuku alanlarında uzmanlaşmak üzere çalışmaktadır.